Poselski Zespół do spraw Rozliczeń zajmuje się największymi aferami PIS ostatnich ośmiu lat. Jednak te małe i mniejsze także są w spektrum jego uwagi, jako że zło zwykle ma banalny wyraz twarzy łapówkarza, przekupnego urzędnika, chciwego polityka, pazernego biznesmena.

Łączy te twarze jeden rys; nieuczciwości. To ona sprawia, że droga na skróty do pieniędzy i władzy wydaje się łatwa i bezkarna, także na szczeblu lokalnym, gdzie ręka rękę myje, a szwagier ma pralnię w której teść kolegi wuja Henia zakłada fundację dla niepełnosprawnych by wszyscy mogli sobie kupić nowe autka i wczasy na Bali.

Przepompownie pieniędzy, o czym mówił poseł Marcin Bosacki, wyrosły jak grzyby po deszczu na naszych podwórkach budując sieć nepotyzmu i korupcji. „Dlatego wzywamy wszystkie organizacje obywatelskie, wszystkich demokratów, wszystkie środowiska prawnicze do współpracy z naszym zespołem. Bardzo prosimy o kontakty, o informowanie nas o tego typu nadużyciach i perwersjach systemu pisowskiego” – mówił Bosacki podczas inauguracji prac Zespołu.

OZZS „WBREW” jest organizacją obywatelską i udostępnia swoje zasoby oraz pomoc wszystkim tym, którzy nepotyzm i korupcję chcą zwalczać, lecz obawiają się konsekwencji i zemsty pisowskiego aparatu.

Każdy może zostać sygnalistą anonimowo zgłaszającym nadużycia do nas. Wspólnie oczyśćmy nasz polski dom. Jeśli słyszałeś lub masz wiedzę o przekrętach i nadużyciach poprzedniej władzy – zgłoś się do nas.

Tel dyżurny „WBREW” : 501 010 101

Email dyżurny “WBREW” : solski@wbrew.org