Anna Kieliszkowska

Moja pierwsza praca, która dobrze zapamiętałam to jako inspektor jakości w LG Chem. Była to moja pierwsza praca na umowę o pracę (wczesniej pracowałam dużo i w wielu miejscach, ale nigdy nie miałam umowy o pracę). Kochałam tę pracę, jednak ze względu na przeprowadzkę musiałam z niej zrezygnować.

Pierwsze zarobione pieniądze przeznaczyłam wakacje z przyjaciółką, których nigdy nie zapomnę.

Najlepsza praca jaką miałam to ta wspomniana wyżej w LG Chem w dziale jakości.

Najwięcej nauczyła mnie praca jako wychowawca na koloni letniej. Nikt nie jest tak dobrym nauczycielem jak dzieci. Pracując z nimi można się na prawdę wiele nauczyć.
Obecnie nie pracuję, gdyż zajmuje się 10-miesięcznym synkiem i drugim niepełnosprawnym.

Praca to z fizyki siła razy droga, czyli wniesiony wysiłek we wspólne dobro na drodze życia ziemskiego.

Do pracy motywuje mnie chęć oraz potrzeba bycia w ciągłym ruchu, wśród ludzi. Motywacja do pracy jest też chęć poprawienia bytu rodzinie oraz spełnianie marzeń.

Idealna praca istnieje. Oczywiście wiadomo, że w każdej pracy są jakieś trudności, ale myślę, że jest tyle zawodów, różnych miejsc pracy, że każdy jest w stanie znaleźć jakąś pracę idealną dla siebie. Trzeba tylko chcieć. Zawsze też można założyć własną firmę i robić to co się lubi.

Wzorem człowieka pracującego dla mnie jest mój tato, który mimo wszelkich przeciwności losu zawsze idzie do pracy a ponad to w sezonie prowadzi własną firmę, którą zajmuje się po pracy i w weekendy. Pracuje bardzo dużo, jest w ciągłym ruchu, ale mimo to zawsze znajduje czas dla swojej rodziny.

Im człowiek więcej zarabia tym więcej wydaje, ale ja nie mam dużych wymagań. Wystarczy mi, że zapewnię byt rodzinie, rozwój zainteresowań moich dzieci oraz raz w roku będzie mnie stać na wakacje z rodziną. Tak więc godziwa płaca istnieje.

Trzeba ciężko pracować, żeby móc godnie żyć oraz móc odłożyć coś, żeby być zabezpieczonym na starość, kiedy już nie będzie mogło się pracować. Poza tym praca uszlachetnia.

Nie wyobrażam sobie przyszłości bez pracy. Nie ma takiej możliwości.