W koncepcji tak zwanego Polskiego Ładu wszyscy – w tym samozatrudnieni – jesteśmy dojnymi krowami, po które obecny rząd sięga, gdy tylko chce nakarmić swoich wyborców świeżą gotówką. Nasze zarobki mają służyć nie rozwojowi wspólnego państwa ale rozdawnictwu, które przyniesie autorom bilionowego zadłużenia kraju kolejne lata fatalnych rządów cofających nas o lata świetlne wstecz do XIX wieku, gdy buchała para i radośnie świeciły żarówki.

Oto kolejna skandaliczna decyzja obecnego rządu. My, samozatrudnieni, mikroprzedsiębiorcy mamy znowu zapłacić wyższe składki ZUS. Tym razem, jak wylicza „Rzeczpospolita” – o 167 zł więcej czyli 1617 zł miesięcznie. Rocznie ZUS zażąda od nas kwoty 19.400 zł!

OZZS wBREw sprzeciwia się takim praktykom i protestuje w imieniu wszystkich samozatrudnionych. Uważamy, że proponowany „Ruski Ład” oznacza w praktyce hasło „Polak dziad”. A my mówimy za prezydentem Kaczyńskim „Spieprzaj, dziadu! Nie chcemy Ładu”.

Przewodniczący OZZS wBREw Witold Solski mówi: „Rząd jest ślepy i głuchy, jak wiemy z przypowieści o małpach pozostaje mu jedynie krzyk rozkazów, którym pogania bezwolny naród. Można sie spodziewać, że to doprowadzi do przemocy. Z jednej strony będą zdesperowani przedsiębiorcy, a z drugiej rząd, który użyje populistycznych haseł i siły. OZZS wBREw stawia jednak na zdrowy rozsądek i będzie podejmował działania chroniące samozatrudnionych przedsiębiorców.”

 

 

 

Chcesz chronić swoje prawa? Zapraszamy do naszego Związku.

https://www.rp.pl/ZUS/308249935-Rzad-podwyzsza-skladki-ZUS-dla-mikroprzedsiebiorcow-w-2022-r.html