Wiecie już, że razem możemy więcej. Na czym jednak konkretnie ma polegać to nasze współdziałanie? Poniżej zamieszczamy listę wymiernych korzyści. Współpraca może przydać się zarówno tym, którzy właśnie planują dynamiczny rozwój firmy, jak i tym, którzy nagle znaleźli się w trudnej (a czasem dramatycznej) sytuacji i potrzebują realnej pomocy oraz wsparcia. Nieważne, czy dopiero uczycie się jak prowadzić własną działalność, czy zjedliście już na tym zęby i pokonaliście mnóstwo przeciwności – po prostu przeczytajcie.

  1. Wsparcie merytoryczne oraz mentoringowe w prowadzeniu działalności gospodarczej

Wielu przedsiębiorców spotyka się z wyzwaniami dnia codziennego w swoich firmach. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, zespół naszych doradców oraz praktyków biznesu z wBREw jest w stanie zagwarantować pomoc merytoryczną oraz mentoring w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej. Po wielu latach zmniejszyła Ci się sprzedaż twoich produktów lub usług? A może jesteś na początku swojej drogi w świecie przedsiębiorczości i potrzebujesz wsparcia, żeby się w nim odnaleźć? Spróbujemy Ci pomóc! Nasz zespół tworzą praktycy, a nie teoretycy.

  1. Stworzenie sieci kontaktów przedsiębiorców

Poprzez regularne spotkania członków wBREw jesteś w stanie poznawać nowe wartościowe osoby, nastawione na rozwój swojego biznesu, zmagające się z różnymi dylematami w życiu biznesowym. Być może przedsiębiorcy uczęszczający na nasze spotkania zetknęli się już podobnymi problemami i mają gotowe rozwiązania, a może wspólna burza mózgów pomoże znaleźć odpowiedzi i poszerzyć wiedzę. Proponujemy regularne spotkania dla mikro przedsiębiorców w celu wymiany doświadczeń, poznawania potencjalnych klientów, partnerów biznesowych, inwestorów czy po prostu znajomych.

  1. Stworzenie bazy zaufanych partnerów. 

Każdy z członków będzie mógł dołączyć do bazy zrzeszonych przedsiębiorstw, w której stworzy profil swojej działalności. Ponadto będziemy sprawdzali wiarygodność przedsiębiorstw z bazy związku, a w przypadku pojawienia się ewentualnych sporów wesprzemy je mediacjami.

  1. Bezpłatne porady prawne dla członków

Jedną z największych barier w prowadzeniu biznesu jest znaczne skomplikowanie systemu prawnego. W ramach wsparcia umożliwiamy darmowe konsultacje z doświadczonym działem prawnym w ramach naszej organizacji. Nasi eksperci postarają się odpowiedzieć nawet na najtrudniejsze pytania.

  1. Wspólna edukacja

Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga nieustannego rozwoju i edukacji. Przewidujemy cykl spotkań otwartych dla naszych członków ze specjalistami w różnych dziedzinach. Możecie spodziewać się kursów, szkoleń, wykładów, czy webinarów o różnorodnej tematyce. Jeśli jesteś specjalistą w jakiejś dziedzinie również zachęcamy do podzielenia się własną wiedzą.

  1. Weryfikacja umów dla osób wykonujących pracę na zasadach B2B.

Według danych przedstawionych przez Główny Urząd Statystyczny blisko 1,3 mln Polaków wykonuje swoją pracę na podstawie umowy B2B. Wiele międzynarodowych korporacji czy nawet podmiotów publicznych wymaga od pracowników otworzenia własnej działalności gospodarczej (głównie ze względów podatkowych). Wiele z tych umów posiada klauzule abuzywne (niedozwolone), działające na niekorzyść pracownika. Proponujemy możliwość zweryfikowania takiej umowy i jej zgodności z prawem.